Turkish  TR     English  ENG    (0212) 663 84 06 - info@uckenerji.com

Çatı Uygulaması

Çatı projeleri; sanayi (OSB’ler, depolama, tarım ve hayvancılık tesisleri), konut ve büyük ticari yapılar (AVM’ler, Oteller, Hastaneler, Akaryakıt İstasyonları gibi) uygulama alanlarıdır. Bu anlamda yapı kullanım sınıfına göre Türkiye genelinde ciddi bir potansiyel oluşturmaktadır.

Dikkat edilmesi gereken en önemli konu proje alanındaki yapıyı ilgilendiren statik hesaplamalarıdır. Statik projesinin kuruluma uygun olması ile birlikte yapının fiziki eşikler, eğim ve yönlenme açısı, gölgeleme durumu ve uygulama alanının uygun değer büyüklüğü analiz edilmesi gerekmektedir. Bir diğer husus ise proje analizi ve mühendislik hesaplamalarının yanı sıra panel montaj sürecidir. Panel montajı çatının düz ya da kırık tipli olmasına göre planlanır.

Analiz, planlama ve uygulamanın yanı sıra tüm bu sürecin resmi evrak, proje çizimi ve takibi, ilgili idarelerden (TEDAŞ, ilgili Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri) onaylanması gibi işlemlerin doğru ve hızlı bir şekilde yürütülmektedir.

cati-uygulamasi
Back to Top

(English) UCK GROUP

(English) Bünyesinde enerji, tekstil ve metal sanayi sektöründe yer alan firmaları barındıran UCK Group, yepyeni bir bakış açısıyla geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. “Enerjimiz hiç tükenmeyecek” sloganıyla yola çıkan Berak Enerji; Metal sanayi alanında UCK Metsan; Solar Panel üretimi alanında UCK Solar Panel; Proje Danışmanlık ve Anahtar Teslim santral kurulum hizmeti ile UCK Enerji; Tekstil alanında Batı Empirme ve İstiklal Bayrak firmaları ile UCK Group çatısı altında yoluna devam etmektedir.

UCK Group, güçlü personeli ve alanında uzman yönetim kadrosuyla, tekstil ve metal sanayi sektörünün yanı sıra yenilenebilir enerji alanında da ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.