Turkish  TR     English  ENG    (0212) 663 84 06 - info@uckenerji.com

Arazi Uygulamasi

Arazi uygulaması temelde Planlama, Projelendirme, Tedarik ve Uygulama olarak 4 bölüme ayrılmaktadır. Planlama safhası; projenin tüm resmi işlemlerini kapsamaktadır. GES arazisine uygun arazi bulma, yerel elektrik dağıtım şirketi tarafından alınan Çağrı Mektubu anlaşması, imar planı sürecine dayalı ön fizibilite çalışması (kadastral yol, aplikasyon krokisi, üst ölçekli çevre düzeni planı plan durumu gibi), marjinal tarım arazisi olması ve diğer resmi kurumlardan alınacak ön izinleri kapsamaktadır.

Projelendirme safhası; TEDAŞ Genel müdürlüğüne başvurulmak üzere toplamda maksimum 270 gün süresince GES Elektrik, Statik ve Enerji Nakil Hattı projelerinin sunulmasını kapsamaktadır. Projelerin onaylanmasına müteakip ise 2 yıl içerisinde planlama, tedarik ve uygulama süreçlerinin tamamlanmış olması gerekmektedir. UCK Enerji ve çözüm ortağı olan TURKUAZ Mühendislik Mart 2016 tarihinden beri 29 MW proje onaylatmış olup yaklaşık 93 MW kurula güce sahip GES projesi de değerlendirme aşamasındadır. Tedarik ve Uygulama safhası ise; GES projesinin arazide kuruluma hazırlık aşamalarının tamamla sürecidir. Özellikle çelik konstrüksiyon üretimi ve montaj, beton uygulaması ve panel temini başlıca unsurlardır.


Back to Top

(English) UCK GROUP

(English) Bünyesinde enerji, tekstil ve metal sanayi sektöründe yer alan firmaları barındıran UCK Group, yepyeni bir bakış açısıyla geleceğe yatırım yapmaya devam ediyor. “Enerjimiz hiç tükenmeyecek” sloganıyla yola çıkan Berak Enerji; Metal sanayi alanında UCK Metsan; Solar Panel üretimi alanında UCK Solar Panel; Proje Danışmanlık ve Anahtar Teslim santral kurulum hizmeti ile UCK Enerji; Tekstil alanında Batı Empirme ve İstiklal Bayrak firmaları ile UCK Group çatısı altında yoluna devam etmektedir.

UCK Group, güçlü personeli ve alanında uzman yönetim kadrosuyla, tekstil ve metal sanayi sektörünün yanı sıra yenilenebilir enerji alanında da ülke ekonomisine katkıda bulunmaya devam edecektir.